Mamy
już:

39 h
pracy schroniska

6 domki
dla psich rodzin

1375 kg
karmy

68 dni
ogrzewania

81
bud

41 dni
pobytu świnek

37 dni
wyżywienia koni

15
testy FIV/FELV

43 zestawów
odpchlenia i odrobaczenia

Zapas żwirku na 5 miesiące

  1. Wybierz prezent
    dla bezdomniaka
  1. Wpłać wygodnie przelewem
    lub kartą online
  1. Potrzebujące bezdomniaki
    otrzymają pomoc. Dzięki!

Idea

W Schronisku w Korabiewicach każdego roku znajduje bezpieczną przystań kilkaset “Korabków”- bezdomnych psów i kotów, a także niechcianych zwierząt gospodarskich oraz dzikich. Każdemu z naszych podopiecznych zapewniamy codzienne wyżywienie, bezpieczną przestrzeń do życia, leczenie i zabiegi profilaktyczne oraz całodobową opiekę człowieka.
Dla naszych bezdomniaków szukamy kochających domów, przygotowujemy je do adopcji, socjalizujemy i zapewniamy “dobry start” na nowej, szczęśliwszej, drodze życia. Tym zaś, które z różnych powodów nie znalazły stałych domów, staramy się zapewnić godną starość aż do ostatnich chwil.

adoptuj_zwierzaka780x400-780x400

W opiekę nad niechcianymi zwierzętami angażujemy nie tylko nasz czas, energię i uczucia, ale także ogromne sumy pieniędzy. Miesięczne utrzymanie Schroniska w Korabiewicach to wydatek rzędu 90.000 zł. Ponieważ nie możemy liczyć na wsparcie instytucji państwowych, pieniądze te pochodzą wyłącznie z datków i darowizn ludzi dobrej woli, którym nieobojętny jest los pokrzywdzonych Bezdomniaków.

Dołącz do naszych Darczyńców i zostań prawdziwym Przyjacielem Zwierząt!

PEŁNE MISKI
Wyżywienie to podstawa. Zapewniamy naszym podopiecznym codzienne porcje jedzenia – suchej karmy bytowej lub weterynaryjnej – dopasowanego do ich wieku, kondycji oraz potrzeb zdrowotnych. Sypnij groszem, napełniając miskę bezdomniaka pożywną karmą!

CIEPŁE BUDY
Bezpieczne miejsce do życia, ochrona przed zimnem, deszczem i upałem, przestrzeń do swobodnego poruszania się, możliwość socjalizacji dla zwierzaków spragnionych towarzystwa lub zaciszne schronienie dla starszych i pragnących spokoju – to potrzeby, które staramy się zapewnić każdemu z naszych podopiecznych. Dorzuć swoją cegiełkę do zbudowania kolejnej budy, wybiegu dla psów, kojca dla kotów lub zagrody dla większych zwierząt!

ZABIEGI PROFILAKTYCZNE
Zanim przygarnięte przez nas bezdomniaki będą gotowe do adopcji, musimy zadbać o ich zdrowie i przeprowadzić niezbędne zabiegi higieniczne, medyczne i profilaktyczne, takie jak: odrobaczenie, kastracja/sterylizacja, szczepienia ochronne, czipowanie i ochrona antykleszczowa. Pomóż nam przygotować bezdomniaka do adopcji i zapewnić mu bezpieczny start na nowej drodze życia!

LECZENIE i OPIEKA SZPITALNA
Często zdarza się, że trafiają do nas zwierzęta chore, po wypadkach lub okrutnie skrzywdzone przez człowieka. Naszym zadaniem jest zapewnienie im właściwego leczenia, nawet tego najbardziej skomplikowanego, kosztownego i długotrwałego. Wierzymy, że wszystkie zwierzęta zasługują na życie i że warto walczyć o zdrowie każdego bezdomniaka. Pomóż nam w tym!

POTRZEBY SPECJALNE i SYTUACJE WYJĄTKOWE
Schronisko w Korabiewicach, usytuowane pośród lasów i pół Puszczy Mariańskiej, funkcjonuje bez dotacji państwowych i finansowego wsparcia gminy. Jeśli na skutek awarii lub nieprzewidzianego zdarzenia (burza, śnieżyca, wiatr) zostaniemy pozbawieni prądu, bieżącej wody lub dachu nad głową – musimy radzić sobie sami. Każda dorzucona przez was cegiełka sprawia, że nawet w najtrudniejszych chwilach, zapewnimy naszym podopiecznym bezpieczne schronienie.

O co chodzi?